Płaskie dno

silo-rovne-dno-th.jpg

Silosy zbożowe z płaski dnem są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji może być podłoga wyposażona w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające. Wyładunek jest przeprowadzany za pomocą urządzenia zgarniającego umieszczonego wewnątrz silosu na dnie, które zgarnia materiał do wysypu.

Betonowy lej

silo-betonova-vysypka-th.jpg

Silosy zbożowe z wewnętrznym betonowym lejem wysypowym są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji może być silos wyposażony w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające i przeciwkondenzacyjne. Lej betonowy służy do wyładunku silosu. W przypadku wykorzystania leja betonowego dojdzie do zmniejszenia pojemności silosu.

Wbudowa do silosu

silo-vysypka-kovova-th.jpg

Dalszą możliwością wyładunku silosów emaliowanych lub cynkowanych jest zamontowanie specjalnej wbudowy stalowej. Wbudowę można zamontować nawet do silosów podczas ich nieprzerwanej pracy. Mogą być stożkowe lub skośne. Silosy mogą być wyposażone w system aktywnej wentylacji z wykorzystaniem wentylatorów napowietrzających i przeciwkondenzacyjnych. Dach jest wyposażpny w wyloty.

Podwójne dno

silo-falesne-dno-th.jpg

Silosy zbożowe z podwójnym dnem są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji jest podłoga wyposażona w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające. Wyładunek objętości jest przeprowadzany za pomocą urządzenia zgarniającego umieszczongo wewnątrz silosu na dnie podwójnym.

Silosy magazynowe

skladovaci-sila-01-th.png

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie magazynowania materiałów w silosach. Silosy są tradycyjnym sposobem rozwiązywania potrzeb magazynowych w wielu branżach. Nasze usługi pokrywają cały proces realizacji - od prac projektowych aż po dostawę i montaż silosów. Zaspokoimy potrzeby naszych klientów w zakresie dostaw najnowszych silosów cynkowanych, jak również w zakresie dostaw i renowacji starszych silosów emaliowanych typu Vitkovice. Ciągle szukamy nowych możliwości i sposobów, jak rozwiązać standartowe i specyficzne potrzeby naszych klientów w zakresie silosów magazynowych. Nasze rozwiązania zawsze uwzględniają indywidualne wymogi każdego klienta.

Korzyści silosów blaszany

skladovaci-sila-03-th.png

Bardzo rozszerzonym sposobem magazynowania zbóż jest magazynowanie w silosach. Z punktu widzenia przestrzeni zabudowanej i ceny są bardzo korzystne silosy okrągłe zbudowane z blach ocynkowanych z płaskim dnem. Dla mniejszych silosów jest możliwe wykorzystać gładkie blachy, dla silosów z pojemnością większą niż 500 ton blachy faliste lub trapezowe. Ściany i dach są wzmocnione za pomocą profili stalowych i wszystko jest skręcone śrubami wytrzymałościowymi. Dla łatwego dojścia pod silos i dla grawitacyjnego wyładunku są silosy wyposażane w lej stożkowy. Montowane silosy walcowe dostarczamy w wielu różnych wielkościach. Jakościowa ochrona powierzchniowa całej konstrukcji silosu poprzez cynkowanie ogniowe zapewnia długą trwałość bez konieczności utrzymania.

Tabelka wielkości silosów cynkowanych z dnem płaskim jest TUTAJ

Tabelka wielkości silosów cynkowanych z lejem stożkowym jest TUTAJ

Pokazy silosów cynkowanych znajdziecie w fotogalerii: fotogalerie.png

Emaliowane silosy zbożowe z odnowionych blach vitkovickich

skladovaci-sila-02-th.png

Odnowione silosy emaliowane są dostępne ze średnicami 6,0 i 8,57 m, zawsze z przygotowaniem do aktywnej wentylacji z możliwością krótkookresowego magazynowania ziarna z wilgotnością do 20% lub z możliwością własnego dosuszenia z wilgotnością 18%! Zawsze jest dostarczany nowy (wytrzymałościowy) materiał łączący i kit uszczelniający. Czas użytkowania części odnowionych jest 20 lat.

Pokazy silosów emaliowanych znajdziecie w fotogalerii: fotogalerie.png

Tabelka wielkości silosów emaliowanych jest TUTAJ

Katalog do pobrania usług oferowanych przez nas zajdziecie TUTAJ

Oferty promocyjne