Płaskie dno

silo-rovne-dno-th.jpg

Silosy zbożowe z płaski dnem są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji może być podłoga wyposażona w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające. Wyładunek jest przeprowadzany za pomocą urządzenia zgarniającego umieszczonego wewnątrz silosu na dnie, które zgarnia materiał do wysypu.

Betonowy lej

silo-betonova-vysypka-th.jpg

Silosy zbożowe z wewnętrznym betonowym lejem wysypowym są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji może być silos wyposażony w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające i przeciwkondenzacyjne. Wysyp betonowy służy do wyładunku silosu. W przypadku wykorzystania leja betonowego dojdzie do zmniejszenia pojemności silosu.

Wbudowa do silosu

silo-vysypka-kovova-th.jpg

Dalszą możliwością wyładunku silosów emaliowanych lub cynkowanych jest zamontowanie specjalnej wbudowy stalowej. Wbudowę można zamontować nawet do silosów podczas ich nieprzerwanej pracy. Mogą być stożkowe lub skośne. Silosy mogą być wyposażone w system aktywnej wentylacji z wykorzystaniem wentylatorów napowietrzających i przeciwkondenzacyjnych. Dach jest wyposażpny w wyloty.

Podwójne dno

silo-falesne-dno-th.jpg

Silosy zbożowe z podwójnym dnem są mocno umocowane do fundamentu żelazo-betonowego. Dla aktywnej wentylacji jest podłoga wyposażona w kanały wentylacyjne, do których wpędzają powietrze wentylatory napowietrzające. Wyładunek objętości jest przeprowadzany za pomocą urządzenia zgarniającego umieszczongo wewnątrz silosu na dnie podwójnym.

Silosy na pellety

silo-na-biomasu001-th.png

Pellety stały się ostatnio bardzo popularnym, ekonomicznym i ekologicznym korzystnym paliwem. Ich właściwe magazynowanie jest niezbędną przesłanką dla ich następnego wykorzystania energetycznego. Nasze silosy na pellety możemy dostarczyć w wariancie z rozładunkiem i drogami transportowymi dla nawiązujących technologii (na przykład kotłownie), jak również w wariancie z rozładunkiem i bocznym napełnianiem samochodów ciężarowych i cysteren. Silosy są dostarczane włącznie z klapami ochronnymi, otworami podglądowymi, drabinami przeciwpożarowymi, ochroną przed wybuchem i zapłonem, drabinami i podestami.

Wykorzystanie odpadu drzewnego

silo-drevni-odpad-03-th.png

Własna produkcja zakładów drzewiarskich, warsztatów stolarskich lub innych zakładów przetwórstwa drewna prowadzi do ziększonego wytwarzania drewna odpadowego, które można z części lub w całości odsprzedać innym subiektom lub wykorzystać dla siebie, na przykład dla ogrzewania przestrzeni firmy. Właśnie instalacją odpowiedniego kotła na produkowany odpad drzewny można rozwiązać pokrycie zapotrzebowania na ciepło bez zbędnego wynakładania dalszych środków. Odpad drzewny z produkcji jest do dyspozycji prosto u źródła, dlatego odpadają nawet koszty konieczne do transportu paliwa ku kotłowi. Spotykanym problemem zwykłych kotłów bywa ale zwiększona wilogotność odpadu drzewnego.

Dogodność silosów stalowych do magazynowania pellet

montaze-demotaze-poskliznove-linky02-th.png

Niebagatelną część kosztów inwestycyjnych tworzą w przypadku używania pellet ich magazynowanie, manipulacja i transport do kotła. Pellety mają tendencję nasiąkać, dlatego muszą być magazynowane w zamkniętej przestrzeni, by nie dochodziło do ich destrukcji. Jako najodpowiedniejsze dla tego celu wydają się silosy stalowe z dostateczną pojemnością i do nich nawiązujący transport paliwa do silosów i kotła.

Pokazy silosów na pellety znajdziecie w fotogalerii: fotogalerie.png

Tabelka wielkości silosów emaliowanych jest TUTAJ

Katalog do pobrania usług oferowanych przez nas zajdziecie TUTAJ

Oferty promocyjne